Google Adwords Nedir ?


-Dünyanın en büyük arama motoru Google internette gezen kitlelerin belirli ürün ve hizmetler hakkında bilgi aradıklarında size ulaşmaları için Adwords hizmetini sunuyor. Reklamınızın aldığı ziyaretlere göre bütçenizi belirleyecek ve sadece reklamınıza tıklandığı zaman ödeme yapacaksınız.

“Google’da reklam vermek” nedir?

– Google Adwords, Google’da arama yapıldığında sağ dikey kolonda çıkan reklam programıdır. Web sitesi sahipleri, online bir arayuz uzerinden siteleriyle ilgili çeşitli anahtar kelimeler seçip bir bütçe belirler ve her anahtar kelimenin popüleritesine ve değerine göre açık artırma yöntemi ile (örneğin, “tekstil” kelimesi tıklama başına 25 cent; “pamuklu dokuma” 10 cent gibi..) bütçesini günlük olarak takip ederek yönetir.

Uzman Tescil niye Google AdWords hizmeti sunuyor?

– Çogu firma Google’da yapılan aramalarda reklamının görüntülenmesini sağlayacak anahtar kelime ve hedef kitle seçimi konusunda bilincsiz oldugu icin ilgisiz kelimeler için çok yüksek bütçeli reklam bedelleri ödemektedir. Dolayısıyla, Kobiline bu firmaları Google reklamlarıyla tanıştırmak üzere promosyon kuponu oluşturmuş, ve firmaların reklam bütçelerini en iyi şekilde yönetebilmeleri için anahtar kelime ve slogan seçiminde destek vermektedir.

– Google’a direkt başvuru yaptığımda promosyon kuponundan faydalanabilir miyim?
Promosyon kuponu Uzman tescil üzerinden yaptığınız başvuruda geçerli olacaktır. Google’a yapılan bireysel başvurular ile Google AdWords Qualified Company firmalar üzerinden yönetilen reklam bütçeleri karşılaştırıldığında, Google Adwords Qualified Company sertifikasına sahip firmalar tarafından yönetilen reklamlarınızla hedef kitlenize daha düşük bütçelerle ulaşabildiğiniz görülmektedir.

Reklamlarım ne kadar süreyle görüntülenecek?

– Reklamlarınız, belirlediğiniz anahtar kelimelerle ilgili arama yapıldığında ücretsiz olarak görüntülenecektir. Ancak internetteki ziyaretçiler yaptıkları arama sonucu reklamınızı tıklayarak firmanızın web sitesini ziyaret ettikçe, her tıklama bedeli reklam bütçenizden düşülecektir. Dolayısıyla, reklamlarınızın yayın süresi, reklamınızın tıklanma adetlerine bağlı olarak değişmektedir.

Reklam yayınını durdurabilir miyim?

– Reklamlarınızın yayın süresini oldukça esnek şekilde belirleyebilir, 200 TL’lik bütçeniz tamamlandığında tamamen durdurarak hesabınızı kapatabilirsiniz. Reklam yayınınızın promosyon sonrasında da devam etmesi için, Kobiline’a yazılı onay ile haftalık/aylık bütçenizi belirlemeniz yeterli olacaktır. bütçenizin Google AdWords ekibimiz tarafımızdan yönetilip size raporlanacaktır.

– Klasik reklam mecralarının aksine Google Adwords her firmaya reklam verme fırsatı sunar. Mevcut reklam bütçenizi günlük bütçe sınırlamaları ile kontrol altına alabilir böylece bir ay için planladığınız bütçe kadar alakalı ziyaretçi almışolursunuz.

Havale ile ödeyebilir miyim?

– Ödemelerinizi havale yolu ile yapabilirsiniz öncelik ile gogle hizmet paketlerimizden bir adet sipariş vermeniz sipariş ettiğiniz hizmete hizmet bedeli fatura tutarınızı banka hesapları sayfamızda bulunan herhangi bir banka hesabımıza yapmanız ve ödemenizi bize bildirmeniz yeterli olacaktır

Detaylı Bilgi ve Paketlerimizi İncelemek İçin Tıklayınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi aramak için tıklayın